Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-09-08, 13:18


Poniżej znajduje się informacja o zmianach w organizacji ruchu drogowego w dniach 9 (sobota) oraz 10 (niedziela) września 2023 roku. Związane jest to z uroczystością beatyfikacyjną Rodziny Ulmów w Markowej.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Na ulicy 3-go Maja w Łańcucie, w niedzielę 10 września (od godziny 5.00 do godziny około 9.00) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zamkową do ronda znajdującego się na DK nr 94 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od strony Centrum Miasta i zakazem wjazdu od strony drogi krajowej nr 94 z uwagi, na utworzenie na tym odcinku ulicy 3-go Maja, Parkingu dla Autokarów.

Kolejną drogą, na której zostanie wprowadzona zmiana organizacji, jest droga powiatowa nr 1542R relacji Albigowa – Sonina tj. od Stacji Orlen w Soninie do Apteki w Albigowej. Tutaj 10 września (od godziny 00.10 do godziny około 16.00 po południu), zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (dla kierunku jazdy od strony Drogi Wojewódzkiej nr 881 tj. od miejscowości Sonina z równoczesnym zakazem wjazdu od strony miejscowości Albigowa, tj. z drogi powiatowej relacji Albigowa – Husów), gdyż wymaga tego zapewnienie płynności w ruchu drogowym oraz przeznaczenie części tej drogi na miejsca postojowe dla samochodów osobowych Pielgrzymów (parkowanie dopuszczone zostanie na całej długości tej drogi, na jezdni po jej prawej stronie). Po lewej stronie drogi wprowadzony zostanie natomiast zakaz zatrzymywania się pojazdów.

Na drodze powiatowej nr 1544R relacji Albigowa – Husów – Rzeki pozostawiony zostanie istniejący ruch dwukierunkowy, ale w celu zachowania jego płynności, wprowadzony zostanie (na odcinku tej drogi od DW nr 877 tj. od Młyna w Albigowej do Górnicy w Husowie) zakaz zatrzymywania się pojazdów (po obu stronach drogi) za pomocą znaków B-36 wraz z tabliczkami T-24 oznaczającymi, że pozostawione tam pojazdy (zarówno na jezdni jak i poboczu drogi) mogą zostać usunięte przez służby Organizatora na koszt właściciela pojazdu. Podjęcie takich działań wymaga zapewnienie płynności w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo pieszych, którzy przybędą na miejsce uroczystości. Droga ta będzie stanowiła także objazd dla zamkniętego odcinka DW nr 881 (pomiędzy Soniną a Sieteszą).

źródło: Podkarpacka Policja

W dniu 9 września br. (sobota) od godz. 15.00 do godz. 23.00, droga powiatowa nr 1543R relacji Markowa – Gać będzie ogólnodostępna dla ruchu kołowego pojazdów, ale:

– na odcinku od skrzyżowania z dr. Albigowa – Husów tj. od POM-u w Markowej do Biblioteki w Markowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (dla kierunku jazdy od strony Albigowej z równoczesnym zakazem wjazdu od strony drogi wojewódzkiej), na pozostałym odcinku tej drogi, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką będzie obowiązywał istniejący ruch dwukierunkowy,

– na odcinku od Młyna w Gaci, tj. od skrzyżowania z drogą gminną Markowa – Gać do skrzyżowania z drogą wojewódzką, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (ale dla kierunku jazdy od strony Gaci z równoczesnym zakazem wjazdu od strony drogi wojewódzkiej).

W dniu 10 września br. (niedziela) od godz. 00.00 (od północy) do godz. około 16.00 (po południu):

– na całej długości tej drogi powiatowej z uwagi na utworzenie tam parkingów dla autokarów Pielgrzymów, zostanie wprowadzony zakaz ruchu kołowego pojazdów. Wjazd na poszczególne odcinki tej drogi będzie umożliwiany tylko mieszkańcom zamieszkałym przy tej drodze powiatowej i tylko w wyjątkowych sytuacjach (po wcześniejszym wyrażeniu na to zgody przez osoby kierujące ruchem oraz poinformowaniu kierowcy o zasadach/możliwościach poruszania się po tej drodze).

Na czas przygotowania oraz trwania uroczystości beatyfikacyjnych tj. niedziela (od godziny 00.10 w nocy do godziny około 15.00 po południu), droga wojewódzka nr 881 (odcinek pomiędzy miejscowościami Sonina – Sietesz), tj. od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1542R Albigowa – Sonina w miejscowości Sonina (koło stacji Paliw Orlen) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1545R Husów – Lipnik – Sietesz w miejscowości Sietesz, zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pojazdów na ww. odcinku, gdyż takich rozwiązań wymaga zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa oraz płynności ruchu drogowego. Wjazd na ten odcinek DW będzie możliwy tylko dla pojazdów uprawnionych z wydanymi wcześniej przez organizatorów przepustkami oraz pieszych grup Pielgrzymów, a także dla pojazdów służb ratowniczych i służb porządkowych. Objazd dla zamkniętego odcinka drogi wojewódzkiej wyznaczony zostanie drogami powiatowymi biegnącymi przez miejscowości: Sonina, Wysoka, Albigowa, Husów, Lipnik oraz Sietesz.

źródło: Podkarpacka Policja

W dniu 10 września, tj. niedziela (od godziny 00.10 w nocy do godziny około 16.00 po południu) ruch drogowy dla mieszkańców miejscowości Markowa na drogach gminnych „Zagumnia” w Markowej: Markowa Górna – Markowa Dolna oraz  Łącznik nr 1 Markowa odbywa się bez zmian (wjazd na te drogi będzie uniemożliwiany przez osoby kierujące ruchem drogowym innym uczestnikom ruchu drogowego, niż mieszkańcy miejscowości Markowa). Będzie to jedyna droga umożliwiająca mieszkańcom wjazd i wyjazd do i z miejscowości poprzez drogę Łącznik nr 1 i dostanie się do drogi powiatowej Albigowa – Husów, gdyż wjazd na drogę wojewódzką (od drugiej strony Zagumni) nie będzie możliwy. Dlatego jeśli ktoś koniecznie musi wyjechać w niedzielę samochodem to najlepiej zostawić pojazd jeszcze w sobotę gdzieś na drodze „Zagumnia” i w niedzielę dojść do niego pieszo, by móc wyjechać. 

W dniu uroczystości beatyfikacyjnych, tj. niedziela 10 września (od godziny 00.10 w nocy), droga gminna relacji Markowa (k/ ośrodka zdrowia) – Kosina zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pojazdów, gdyż wymaga tego zapewnienie płynności w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo pieszych (Zorganizowanych Grup Pielgrzymów), którzy udadzą się tą drogą na miejsce uroczystości. Droga ta zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ośrodka zdrowia w miejscowości Markowa do końca zabudowań w miejscowości Kosina (Kosina Górna). 

Na drodze gminnej Markowa – Lipnik, już w sobotę od godziny 15.00 do godziny około 16.00 w niedzielę (na odcinku znajdującym się w obszarze niezabudowanym) wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów z uwagi na utworzenie tam parkingu dla samochodów osobowych). Wjazd na tę drogę możliwy będzie zatem wyłącznie dla pojazdów Pielgrzymów, udających się do miejsca uroczystościtylko i wyłącznie od strony miejscowości Lipnik z uwagi, iż będzie to czasowo droga jednokierunkowa z kierunkiem jazdy od strony miejscowości Lipnik.

W okresie od godz. 8.00 w dniu 9 września (tj. sobota) do godz. 16.00 w dniu 10 września (tj. niedziela) droga gminna Ulica Dworska w Markowej zostanie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego pojazdów oraz pieszych (poruszać się po niej będą mogli wyłącznie mieszkańcy mający swoje posesje przy tej drodze).

Apeluje się o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób i funkcjonariuszy kierujących ruchem w tych dniach na drogach – informuje Maciej Biały, PCZK Łańcut.

Opracował: Maciej Biały

Mapa sektorów na uroczystość, źródło: ulmowie.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Chleba Naszego Powszedniego” – film TV Łańcut [wideo]

W niedzielę w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. O 11:00 zaplanowano mszę świętą. Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Chleba Naszego Powszedniego” zrealizowanego przez Telewizję Łańcut.

Czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego i otwarcie nowej hali sportowej [wideo]

Wakacje szybko minęły i nadszedł czas, aby znów spotkać się w szkole. Przed łańcuckimi uczniami kolejne miesiące nauki, wyzwań, ale też radości z codziennych spotkań z kolegami i koleżankami. W dniu wczorajszym, miejskiej inauguracji roku szkolnego, towarzyszyło oficjalne otwarcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

Czytaj więcej

Grzegorz B. usłyszał zarzut zabójstwa [foto]

Przypomnijmy, że ostatniego dnia wakacji kontakt z 24-letnią Joanna R. urwał się. Rodzina oraz Policja prowadziła poszukiwania zaginionej. Niestety finał poszukiwań, w sobotę okazał się tragiczny. Znaleziono ciało kobiety.

Czytaj więcej