Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-06-05, 11:33


W ubiegłą środę w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie, we współpracy ze Szkołą Językową CoolSchool, odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing – Po prostu śpiewaj”.

Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z powiatu łańcuckiego.

Od samego rana, szkolna sala gimnastyczna wypełniła się dźwiękami najpopularniejszych anglojęzycznych hitów. Na scenie pojawili się młodzi artyści prezentujący swoje umiejętności wokalne. Uczestnicy zaprezentowali szeroki repertuar, pokazując wszechstronność i zaangażowanie w przygotowania do konkursu.

W trakcie wydarzenia panowała przyjazna atmosfera pełna radości i wsparcia, zarówno ze strony rówieśników, jak i nauczycieli. Organizatorzy zadbali o profesjonalne jury, które oceniało występy pod kątem jakości wokalu, poprawności językowej oraz ogólnego wrażenia artystycznego.

W wydarzeniu wzięli udział również uczestnicy poprzednich edycji konkursu, co dodało mu dodatkowego wymiaru i pokazało, jak ważnym elementem edukacyjnym i społecznym stało się to przedsięwzięcie na przestrzeni lat.

Na zakończenie konkursu ogłoszono zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe nagrody. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie i odwagę, a publiczność miała okazję podziwiać ich niezwykłe talenty.

Wyniki X Konkursu Piosenki Angielskiej „You Can Sing – Po prostu śpiewaj” dla uczniów szkół podstawowych:

kl.1-3:

 • 1. Liliana Sacała,
 • 2. Julia Machniak,
 • 3. Justyna Bereś oraz Aleksandra Kołodziej
 • Nagroda specjalna od absolwentów SP4 – laureatów poprzednich edycji YCS (voucher na lody do Paradiso): Julia Machniak

kl.4-6:

 • 1. Amelia Gorzkiewicz,
 • 2. Emilia Kołomyja
 • 3. Emilia Kuźniar
 • Nagroda specjalna: Wiktoria Skrobacz.

kl.7-8:

 • 1. Natalia Sagan,
 • 2. Aniela Hospod
 • 3. Zuzanna Buszta z akompaniamentem: skrzypce – Gabriela Niemczak, Zofia Ciąpała i Ada Pańtak, pianino – Kornelia Jakubiuk i Tymon Świętoniowski, perkusja – Szymon Cyburt.
 • Wyróżnienie przyznano Martynie Kołodziej. Nagroda specjalna: Małgorzata Torba.

„You Can Sing – Po prostu śpiewaj” po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem, integrując lokalną społeczność i promując naukę języka angielskiego poprzez muzykę. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję konkursu, zachęcając młodych artystów do dalszego rozwijania swoich pasji.

 • Tekst: S. Markowicz-Hołub
 • Fot. P. Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pikniki z okazji Dnia Dziecka [wideo]

W ostatnich dniach Łańcut tętnił życiem i radością najmłodszych mieszkańców, którzy wraz z rodzinami uczestniczyli w licznych piknikach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenia te były pełne atrakcji, które dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń i mnóstwo zabawy.

Czytaj więcej

Projekcja filmu „Kowalstwo Boże” – ks. prałat Władysław Kenar

Już dziś po wieczornej Mszy Św., która odbędzie się o godzinie 18:00, w Kościele Farnym w Łańcucie zostanie wyświetlony film pt. „Kowalstwo Boże” – ks. prałat Władysław Kenar. Materiał powstał z okazji 50-lecia kapłaństwa ks. Kenara i został wyprodukowany przez Telewizję Łańcut.

Czytaj więcej

“Gdy znika dziecko, gubi się cała rodzina …”

Od roku Państwo Dymińscy szukają zaginionego syna, 17 – letniego Krzysztofa. Wyszedł z domu 27 maja 2023 roku.

Czytaj więcej