Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-06-04, 14:21


W ostatnich dniach Łańcut tętnił życiem i radością najmłodszych mieszkańców, którzy wraz z rodzinami uczestniczyli w licznych piknikach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenia te były pełne atrakcji, które dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń i mnóstwo zabawy.

Niedziela w Parku Angielskim

W niedzielę, w malowniczym Parku Angielskim, odbył się piknik podsumowujący tegoroczną Przedszkoladę. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło liczne rodziny, przedszkolaków oraz mieszkańców miasta. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły taneczne, prezentując swoje talenty i umiejętności, co spotkało się z entuzjastycznym aplauzem publiczności.

Organizatorzy (MDK, MBP, MOSiR) przygotowali wiele atrakcji, w tym dmuchańce, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabrakło również zawodów sportowych, gier i zabaw, które angażowały zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Mimo kapryśnej pogody atmosfera była pełna radości i śmiechu.

Poniedziałek w hali MOSiR

W poniedziałek, w łańcuckiej hali MOSiR, odbyła się kolejna edycja XIV Sportowego Turnieju Przedszkoli Łańcut 2024. To wydarzenie przyciągnęło małych sportowców, którzy z zapałem rywalizowali w różnych konkurencjach. Turniej był doskonałą okazją do promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Dzieci, wspierane przez swoich opiekunów i rodziny, z zaangażowaniem uczestniczyły w zawodach, a ich wysiłki zostały nagrodzone gromkimi brawami i nagrodami.

Piknik przy Szkole Podstawowej nr 2

Również w poniedziałek, przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie, Rada Rodziców zorganizowała kolejny piknik dla najmłodszych. Wydarzenie to obfitowało w różnorodne atrakcje. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach, uczestniczyć w pokazach strażackich i policyjnych, a także wziąć udział w treningach sportowych. Nie zabrakło również innych atrakcji, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i emocji. Pokazy strażackie i policyjne były szczególnie interesujące, dając dzieciom możliwość poznania pracy służb mundurowych z bliska. Treningi sportowe natomiast zachęcały do aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji.

Pikniki z okazji Dnia Dziecka w Łańcucie były doskonałą okazją do wspólnego świętowania i spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Organizatorzy zadbali o różnorodność atrakcji, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień. Wydarzenia te pokazały, jak ważne jest wspieranie aktywności fizycznej i integracji społecznej już od najmłodszych lat.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

“Gdy znika dziecko, gubi się cała rodzina …”

Od roku Państwo Dymińscy szukają zaginionego syna, 17 – letniego Krzysztofa. Wyszedł z domu 27 maja 2023 roku.

Czytaj więcej

Zmarł ks. prałat Władysław Kenar

28 maja 2024 r. przed godziną 22:00 zmarł ks. prałat Władysław Kenar, wieloletni proboszcz parafii Łańcut Fara, Honorowy Obywatel Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej

Dzieci w powiecie łańcuckim

Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego udostępnianych przez GUS, w powiecie łańcuckim mieszkało 14140 dzieci do 14 roku życia włącznie: 7260 chłopców oraz 6880 dziewczynek.

Czytaj więcej