Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-29, 13:15


Już po raz drugi Muzeum-Zamek w Łańcucie był współorganizatorem Lubomirski Festival. W Sali Balowej gościł wybitnych artystów.

Festiwal im. Księcia Władysława Lubomirskiego jest otwartym wydarzeniem muzycznym na cześć mecenasa kultury, który przyczynił się do sukcesu Rubinsteina, Szymanowskiego, Karłowicza, Szeluto, Różyckiego czy Fitelberga. W tym roku Festiwal odbył się w nietypowej formie tzn. bez udziału publiczności.

Wszystkie koncerty zostały zarejestrowane przez naszą telewizję – TV Łańcut.

Już dziś zapraszamy na retransmisję pierwszego koncertu, w którym wystąpił duet: Grzegorz Biegas przy fortepianie oraz Viktor Yankovskyi – baryton.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„W Kręgu Pogranicza” po raz szesnasty

To już XVI edycja tych artystycznych spotkań. Po raz drugi miejscem spotkania dla artystów stała się malownicza wieś na pograniczu Płaskowyżu Kolbuszowskiego i Doliny Sanu, w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego – Brzóza Królewska.

Czytaj więcej

Wystawa „Łańcucian drogi do Niepodległości” czynna do 30 listopada

Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Miasto Łańcut zrealizowało projekt, który zakładał realizację trzech zadań.

Czytaj więcej

Piątkowy wieczór poetycko-muzyczny w wykonaniu Weny

„Nie opuszczaj nas”, czyli kolejny wieczór poetycko-muzyczny w wykonaniu Koła Lirycznego Wena. Tematem przewodnim były tęsknota za latem oraz smutek jesieni.

Czytaj więcej