Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-28, 07:32


To już XVI edycja tych artystycznych spotkań. Po raz drugi miejscem spotkania dla artystów stała się malownicza wieś na pograniczu Płaskowyżu Kolbuszowskiego i Doliny Sanu, w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego – Brzóza Królewska.

Niepowtarzalna przyroda, piękne krajobrazy, czyste powietrze i woda sprawiająca wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu. To udzieliło się artystom uczestniczącym w plenerze. W tej pięknej scenerii, w przyjaznej atmosferze, spędzali czas na długich rozmowach, przy sztalugach, kąpielach w pięknym zalewie, zbieraniu grzybów, wspólnym gotowaniu i przy ognisku. Wszystko to złożyło się na powstanie wspaniałych prac, niezmiernie bogatych w kolory, technikę i różnorodność tematów.

Pobliskie miasteczka Leżajsk oraz Łańcut ze swoimi zabytkami i architekturą, stały się częstymi miejscami do odwiedzin oraz inspiracją dla twórców. Uczestnicy pleneru mogli zobaczyć świetnie zachowane budownictwo ludowe, pozostałości zabudowy wiejskiej, zapoznać się z dziedzictwem kulturowym regionu przejawiającym się w opowieściach i legendach mieszkańców, poznać podkarpackie smaki i obrzędy, kultywowane przez lokalnych mieszkańców.

W tegorocznym plenerze nie mogli uczestniczyć wszyscy zaproszeni zza granicy artyści z powodu panującej pandemii.

Plener odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta oraz Wójta Gminy Leżajsk. Poplenerowa wystawa dofinansowana jest z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Jako organizator warsztatów chciałabym podziękować wszystkim, którzy od lat pomagają w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego wydarzenia, również wszystkim, którzy odwiedzają nasze plenery i wystawy, dla których sztuka i tworzenie jest częścią życia – Marzena Strzałba-Kowalska, Galeria Marzenie.

Wystawę można oglądać do 15 listopada w Galerii w godzinach pracy MDK Łańcut.

Zapraszamy na krótką relację z wernisażu wystawy, który odbył się w ubiegły piątek.

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wystawa „Łańcucian drogi do Niepodległości” czynna do 30 listopada

Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Miasto Łańcut zrealizowało projekt, który zakładał realizację trzech zadań.

Czytaj więcej

Piątkowy wieczór poetycko-muzyczny w wykonaniu Weny

„Nie opuszczaj nas”, czyli kolejny wieczór poetycko-muzyczny w wykonaniu Koła Lirycznego Wena. Tematem przewodnim były tęsknota za latem oraz smutek jesieni.

Czytaj więcej

Jutro kolejny wieczór z Kołem Lirycznym Wena

Już jutro Koło Liryczne Wena zaprasza na swój kolejny wieczór poetycko-muzyczny „Nie opuszczaj nas”.

Czytaj więcej