Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-20, 16:03


Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Miasto Łańcut zrealizowało projekt, który zakładał realizację trzech zadań.

Przypomnijmy, że pierwszym z nich była projekcja filmu „Piłsudski” połączona z prelekcją historyka. Drugie zadanie, o którym pisaliśmy TUTAJ, zostało sfinalizowane 16 października. W inauguracyjnym przejściu ścieżką dydaktyczną wzięli udział uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

Trzecie zadanie to wystawa „Łańcucian drogi do Niepodległości”. Jej wernisaż odbył się późnym popołudniem w piątek 16 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na wystawie zaprezentowane są sylwetki rodaków związanych z Łańcutem i najbliższą okolicą.

Ekspozycja została tak zaprojektowana, by ukazać okres historii: powstanie narodowe, I wojna światowa, okoliczności odzyskania niepodległości oraz wojna polsko-bolszewicka z kluczowym etapem Bitwy Warszawskiej.

Jej zadaniem jest również popularyzacja miasta i pogłębianie wiedzy historii dotyczącej i związanej z Łańcutem.

Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek.

Wernisaż uświetniła prezentacja umundurowania przez grupę rekonstrukcyjną.

Wystawa dostępna będzie do 30 listopada br. w sali wystawowej MBP Łańcut, w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z wernisażu, gdzie Pani Joanna Kluz, Kierownik Działu Historii Miasta i Regionu, wygłosiła merytoryczne wprowadzenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Piątkowy wieczór poetycko-muzyczny w wykonaniu Weny

„Nie opuszczaj nas”, czyli kolejny wieczór poetycko-muzyczny w wykonaniu Koła Lirycznego Wena. Tematem przewodnim były tęsknota za latem oraz smutek jesieni.

Czytaj więcej

Jutro kolejny wieczór z Kołem Lirycznym Wena

Już jutro Koło Liryczne Wena zaprasza na swój kolejny wieczór poetycko-muzyczny „Nie opuszczaj nas”.

Czytaj więcej

„Łańcucian drogi do Niepodległości” w MBP

Od 19 października do 30 listopada 2020 r. w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie dostępna będzie wystawa zatytułowana „Łańcucian drogi do Niepodległości”.

Czytaj więcej