Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-29, 14:40


Po raz 10 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej POST oraz Urząd Statystyczny w Rzeszowie zorganizowały ranking, w którym podsumowano działania podejmowane przez podkarpackie gminy m.in: w zakresie rozwoju, działań społecznych, ekonomicznych.

W tej rywalizacji Miasto Łańcut zostało Liderem Powiatu Łańcuckiego w zakresie rozwoju społeczno-ekonomicznego i zajęło 8 miejsce wśród wszystkich 156 samorządów województwa podkarpackiego (gminy miejskie, wiejskie i miejsko-wiejskie).

Wyróżnienie przyznano podczas organizowanej dzisiaj przez ww. fundację konferencji pn. „Wyzwania i perspektywy dla samorządów na przełomie 2022/2023 (…)”

Warto zaznaczyć, iż w ubiegłym roku w Rankingu Gmin Gmina Miasto Łańcut plasowała się na 19 miejscu.

Jak komentuje to osiągnięcie Zastępca Burmistrza- Michał Mglej:

Wysokie miejsca w tego typu rzetelnych i liczących się rankingach są dla nas pewnego rodzaju wyznacznikiem rozwoju naszego miasta w wielu obszarach jego życia. Sukcesywny progres skutkuje tym, że cyklicznie pniemy się na liście czołowych gmin Podkarpacia, a dodatkowo jest dla nas powodem ogromnej satysfakcji i dowodem, że dzięki codziennej pracy Łańcut rozwija się w prawidłowym kierunku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Montaż świątecznego oświetlenia w Łańcucie

Od rana trwają prace przy wieszaniu i przygotowaniu świątecznych dekoracji w naszym mieście.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LIII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

23 listopada br. odbyła się LIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 13 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

W Łańcucie ruszyła sprzedaż węgla

Plac przy PKP – to tu składowany jest węgiel, który od dzisiaj sprzedawany jest mieszkańcom Łańcuta. Przyjmowanie wniosków ruszyło 7 listopada. W Łańcucie za tonę trzeba zapłacić 1950 zł.

Czytaj więcej