Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-30, 11:30


6 października 2020 roku w godzinach od 10:00 do 16:00 przy Centrum Komunikacji Miejskiej w Łańcucie (ul. T. Kościuszki 17a) stanie mobilna pracownia mammograficzna LuxMed.

Mobilna pracownia mammograficzna powstała w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także te, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Badanie przeprowadzone będzie bezpłatnie dla osób uprawnionych do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej.

Należy pamiętać, że regularne badania pozwalają wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie. Przeprowadzane jest za pomocą promieni rentgenowskich. Mammografia pozwala wcześnie wykrywać 90-95 % zmian nowotworowych.

Rak piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym występującym w Polsce.

Panie zainteresowane badaniem mogą zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej www.mammo.pl lub pod numerem telefonu 58 666 24 44.

Plakat LUXMED – mammografia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ankieta dotycząca kierunków rozwoju miasta Łańcuta

Miasto Łańcut przystąpiło do opracowania dokumentu pn. Strategia Rozwoju Miasta Łańcuta na lata 2021-2027.

Czytaj więcej

Miasto nieodpłatnie będzie użyczać kompostowniki mieszkańcom

Rozpoczął się nabór wniosków w Programie użyczania kompostowników na terenie Gminy Miasto Łańcut. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do efektywnego wykorzystywania odpadów biodegradowalnych powstających w ogrodach i kuchniach.

Czytaj więcej

„Łańcut na planszy” – nowy projekt łańcuckiej MBP

Dofinansowanie na realizację projektu w partnerstwie z Fundacją PZU ph. „Łańcut na planszy” otrzymała łańcucka Miejska Biblioteka Publiczna.

Czytaj więcej