Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-07, 09:25


W piątek, 11 listopada, przypada 104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Łańcut szykuje się do obchodów, z tej okazji odbędzie się koncert, msza i inne wydarzenia. Sprawdź program tegorocznych uroczystości.

Program:

godz. 8:30 (Plac Sobieskiego) – Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przed Urzędem Miasta i odśpiewanie Hymnu Państwowego „NIEPODLEGŁA DO HYMNU”

godz. 8:40 (dawne Kasyno Urzędnicze) – przy popiersiu MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO składanie wiązanek kwiatów

godz. 9:00 (Kościół Farny) – MSZA ŚWIĘTA ZA POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY i po niej składanie wiązanek kwiatów pod Tablicą Smoleńską i Tablicą 10 Pułku Strzelców Konnych

godz. 10:40 (II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie) – „PIEŚNI PATRIOTYCZNE – ŚPIEWAJĄ POKOLENIA” zaproszenie do wspólnego śpiewania

godz. 17:00 (Miejski Dom Kultury w Łańcucie) – KONCERT PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ Z OKAZJI 104. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ważna informacja o sprzedaży węgla

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych /Dz.U 2022 r. poz. 2236/ od 7 listopada w Urzędzie Miasta Łańcuta, przy ul. Plac Sobieskiego 18, mieszkańcy miasta będą mogli składać wnioski o preferencyjny zakup węgla.

Czytaj więcej

Podsumowanie kwest z 1 listopada

W ubiegły wtorek na cmentarzach miejskich prowadzono dwie zbiórki pieniężne. Jedną z przeznaczeniem na utrzymanie kuchni, prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta Koło w Łańcucie, drugą na renowację zabytkowych nagrobków.

Czytaj więcej

Zmiany w organizacji ruchu związane z Dniem Wszystkich Świętych

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie pojawiła się informacja dotycząca zmian w organizacji ruchu związanych z Dniem Wszystkich Świętych.

Czytaj więcej