Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-05-28, 09:01


Co się zmieni? Zielone światło na wznowienie biznesu dostali m.in. restauratorzy i branża fitness. Od 28 maja więcej osób może uczestniczyć w imprezach sportowych na świeżym powietrzu, uczniowie wracają do nauki stacjonarnej, pojawia się też możliwość otwarcia kin, czy teatrów.

Według obowiązujących przepisów od piątku 28 maja do soboty 5 czerwca restauracje, także te w hotelach, mogą przyjmować klientów wewnątrz swoich lokali, a nie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu, jak to się odbywa od 15 maja.

Wznowienie działalności wewnątrz lokali musi się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że możliwe jest maksymalnie 50-procentowe obłożenie lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami – zajęty może być co drugi z nich, a odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika – czytamy w rozporządzeniu.

Każdy wchodzący do restauracji musi mieć zakryte maseczką usta oraz nos; może je odsłonić przy stoliku.

Według rozporządzenia także od 28 maja do 5 czerwca ponownie można prowadzić salony gry na automatach, działalność mogą wznowić także kasyna. Obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni danej działalności; obsługa oraz klienci mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Ponadto od piątku mogą odbywać się imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie), ale na maksymalnie 50 osób. Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Sport nie tylko na zewnątrz. Zamrożona od miesięcy branża fitness wznowi treningi na siłowniach. 28 maja otworzą się baseny i kryte obiekty sportowe. Obowiązuje jednak limit 50 proc. obłożenia obiektu, który dot. również publiczności. Zajęte może być co drugie miejsce na widowni.

Limit osób obowiązywać będzie także w siłowniach: jedna osoba na 15 mkw. Tego dnia ruszą też zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi, w których uczestniczyć będzie mogło max. 250 osób.

źródło: pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

26 maja Dzień Matki

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Warto w tym dniu pamiętać o swojej Mamie i podziękować jej za trud, jaki włożyła w nasze wychowanie i za miłość, którą nas obdarzyła.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z XXXIX Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji

W dniu 19 maja br. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta.W obradach uczestniczyło 15 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Wystąpienie programowe Burmistrza Miasta Łańcuta podczas debaty nad stanem Miasta

Wystąpienie programowe Burmistrza Miasta Łańcuta podczas debaty nad stanem Miasta z dnia 19 maja 2021 r.

Czytaj więcej