Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-01-26, 14:48


Wraca nauczanie zdalne. Od czwartku, 27 stycznia, aż do końca ferii, czyli do niedzieli, 27 lutego wprowadzona została nauka zdalna dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Powodem wprowadzonych zmian jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Dla wielu uczniów to ostatni dzwonek w szkole – jutro rozpoczną naukę zdalną. W domu zostaną uczniowie od V klasy szkoły podstawowej wzwyż. Spowodowane jest to gwałtownym wzrostem ognisk w środowisku szkolnym.

Naukę stacjonarną kontynuować będą natomiast uczniowie z klas I-IV podstawówek, jak również dzieci uczęszczające do zerówek i przedszkoli.

W tym okresie, kiedy będzie obowiązywała nauka zdalna, będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych. Natomiast szkoły specjalne same będą decydowały wraz z rodzicami, czy będą kontynuować naukę stacjonarną, czy przejdą na naukę zdalną.

Przerwa od zajęć stacjonarnych potrwa do końca ferii.

Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz z zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za 2-3 tygodnie – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.
Dzieci, źródło: pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Trwają zapisy na pomoc żywnościową dla mieszkańców Łańcuta

Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku w porozumieniu z Burmistrzem Miasta Łańcuta informuje, że od 24 stycznia 2022 do 28 lutego 2022 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łańcucie trwać będzie kwalifikacja osób z terenu miasta Łańcuta do otrzymania pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej

Miasto ogłosiło przetarg na działki w Strefie Aktywności Gospodarczej

Strefa Aktywności Gospodarczej to ponad 12 ha uzbrojonego terenu zlokalizowanego przy ul. Polnej w Łańcucie.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Drodzy Dziadkowie, w tym wyjątkowym dniu chcemy przekazać Wam nasze serdeczne życzenia.

Czytaj więcej