Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-01-25, 11:20


Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku w porozumieniu z Burmistrzem Miasta Łańcuta informuje, że od 24 stycznia 2022 do 28 lutego 2022 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łańcucie trwać będzie kwalifikacja osób z terenu miasta Łańcuta do otrzymania pomocy żywnościowej.

MOPS prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym tel. 17 225 33 25.

Akcja prowadzona jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2021.

Kryterium do otrzymania pomocy na 1 osobę w rodzinie wynosi 1 320,00 zł, natomiast dla osoby samotnej 1 707,20 zł – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

WYMAGANE DOKUMENTY: dochód netto za poprzedni miesiąc (zaświadczenie o zarobkach, odcinki z renty lub emerytury, decyzje z świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego, zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o bezrobociu, zasiłku dla bezrobotnych lub wysokości stypendium stażowego, rolnicy nakaz podatkowy także z innych gmin, osoby prowadzące działalność gospodarczą – zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, zaświadczenie o stypendiach szkolnych, innych niezbędnych).

Polski Czerwony Krzyż od 2014 roku realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Celem programu jest udzielenie wsparcia osobom potrzebującym poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków. Beneficjenci programu FEAD otrzymują za pośrednictwem PCK artykuły: warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, a także cukier i olej – informuje PCK.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Miasto ogłosiło przetarg na działki w Strefie Aktywności Gospodarczej

Strefa Aktywności Gospodarczej to ponad 12 ha uzbrojonego terenu zlokalizowanego przy ul. Polnej w Łańcucie.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Drodzy Dziadkowie, w tym wyjątkowym dniu chcemy przekazać Wam nasze serdeczne życzenia.

Czytaj więcej

Policja rozpoczęła działania „Bezpieczne ferie 2022”

Jak co roku, w okresie zbliżających się ferii zimowych, policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżających na wypoczynek. Nie inaczej będzie i w tym roku. Mundurowi dużą uwagę zwrócą na kontrolę autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Czytaj więcej