Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-08-05, 08:45


Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów corocznie organizuje wyścig w obrębie okolicznych terenów. W tym roku nie mogło być inaczej i odbyła się już 8 edycja!

Wyścig miał miejsce w dniu 77. rocznicy Powstania Warszawskiego (1.08), dlatego przed rozpoczęciem, wszyscy uczcili to historyczne wydarzenie minutą ciszy. Na starcie zebrało się 150 kolarzy (w tym 12 kobiet), gotowych pokonać 70 km trasę. Bieg wyścigu prowadził zarówno przez szosy naszego miasta, jak i malownicze tereny całego powiatu łańcuckiego.

Mimo deszczu uczestnicy nie zrażali się i zacięcie walczyli o jak najlepszy wynik. Organizatorzy wyznaczyli 3 górskie premie na szczytach wzniesień: Magdalenka, Patria i Krzyż.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Maciej Szczepanik, który  wygrał Łańcucki Klasyk w czasie 1:54:37. Za nim na mecie pojawili się Cezary Wójcik i Bartłomiej Oświt. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agata Wawrzaszek z czasem 2:11:08, przed Moniką Węgrzyn i Elizą Jusyp. W kategorii “strażak” triumfował  Andrzej Ulman  poprzedzający Tomasza Rudnickiego oraz Roberta Długosza. Najlepszą Łańcucianką została Natalia Filip a najlepszym Łańcucianinem – Ryszard Dziura.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Rafała Kumka, Starostę Łańcuckiego Adama Krzysztonia, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Andrzeja Żygadło, Wójta Gminy Łańcut Jakuba Czarnotę, Wójta Gminy Markowa Mirosława Maca oraz  Dominikę Ulman właścicielkę sklepu 4F.

Źródło informacji oraz zdjęcia: Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Po 13 latach Łańcut wraca na mapę trasy Tour de Pologne

Czesław Lang zawitał do naszego miasta w celu podpisania umowy na organizację premii 78. Tour de Pologne UCI World Tour w Łańcucie. Po 13 latach Łańcut wraca na mapę trasy tej prestiżowej, kolarskiej imprezy. Zapraszamy na materiał.

Czytaj więcej

Piknik rekreacyjno-sportowy na basenach otwartych

W niedzielę, już po raz 22 odbył się piknik rekreacyjno-sportowy, którego organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Dom Kultury.

Czytaj więcej

5. Mistrzostwa Podkarpacia w Beach Soccerze

W dniu wczorajszym na obiektach MOSiR Łańcut zostały rozegrane już po raz piąty Mistrzostwa Podkarpacia w Beach Soccerze. Tytuł Mistrzów Podkarpacia w piłce nożnej plażowej wywalczyła drużyna Heiro Rzeszów.

Czytaj więcej