Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-03, 11:42


Luty i marzec to czas rekrutacji w placówkach oświatowych. Również w Łańcucie wiąże się on z rekrutacją do przedszkoli miejskich oraz szkół podstawowych.

Od 8 lutego br. trwa rekrutacja do 4 przedszkoli miejskich w Łańcucie. Do 10 marca br., rodzice, bądź opiekunowie ubiegający się o przyjęcie ich dzieci do jednej z placówek mają czas na złożenie wniosków oraz dokumentów potwierdzających dołączone oświadczenia.

3 kwietnia br. o godz. 9:00 przedszkola opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. od 5 do 7 kwietnia br. rodzice, bądź opiekunowie dzieci, które zostały zakwalifikowane mają czas potwierdzić wolę przyjęcia stosownym oświadczeniem.

Dla rodziców, bądź opiekunów, którzy nie zdążą zrekrutować swoich dzieci w wyżej wymienionym terminie od 8 do 18 maja br. odbędzie się nabór uzupełniający.

Więcej informacji nt. rekrutacji do przedszkoli miejskich znajdziecie TUTAJ.

A jak wyglądają miejskie przedszkola w Łańcucie?

Nieco później, bo 13 marca br. rusza rekrutacja dzieci do szkół podstawowych w Łańcucie. Rodzice, bądź opiekunowie przyszłych uczniów mają czas do 31 marca br. na złożenie w wybranej przez siebie placówce wniosku o przyjęcie dziecka do 1 klasy.

20 kwietnia br. szkoły podstawowe przedstawią listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci. od 21 do 27 kwietnia br. rodzice, bądź opiekunowie będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły.

Nabór uzupełniający w szkołach podstawowych będzie miał miejsce od 9 do 11 sierpnia br.

Więcej informacji nt. rekrutacji do łańcuckich szkół podstawowych znajdziecie TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dzisiaj rocznica ataku Rosji na Ukrainę

W czwartek 24 lutego 2022 r. o godz. 3.45 rosyjska telewizja wyemitowała wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina, podczas którego ogłosił on rosyjską „specjalną akcję militarną”. Operacja ta miała na celu „odbicie” samozwańczych republik na wschodzie Ukrainy, które Rosja kilka dni wcześniej uznała za niepodległe państwa.

Czytaj więcej

Jak rozliczyć swój podatek z zyskiem dla miasta? #PoliczSięZŁańcutem

15 lutego rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 r. Jak co roku przypominamy, iż można złożyć swoją deklarację podatkową w taki sposób, aby zyskało na tym nasze miasto.

Czytaj więcej

Planty Miejskie w Łańcucie- co dalej?

Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Przemyśl. Każde z tych miast ma swoją wyjątkową część zwaną starówką, która od lat była jego centralnym punktem. Jest jednak w Polsce wiele miejscowości, które mimo swojej bogatej historii nie posiadają takiego miejsca, właśnie ze względu na dawne dzieje.

Czytaj więcej