Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-24, 10:28


W czwartek 24 lutego 2022 r. o godz. 3.45 rosyjska telewizja wyemitowała wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina, podczas którego ogłosił on rosyjską „specjalną akcję militarną”. Operacja ta miała na celu „odbicie” samozwańczych republik na wschodzie Ukrainy, które Rosja kilka dni wcześniej uznała za niepodległe państwa.

Jak wyglądały pierwsze godziny tej wojny mogliście przeczytać TUTAJ.

Dzisiaj mija rok od tych tragicznych wydarzeń, które zainicjowały trwającą do dzisiaj wojnę na terenie Ukrainy. Przez ten czas Polska jako pierwsze z państw objęła swojego wschodniego sąsiada szczególnym wsparciem, które początkowo było związane głównie z przyjęciem uchodźców z tego kraju.

Kolejną z form wsparcia było zaangażowanie zarówno rządu, jak i obywateli w przekazywanie niezbędnych do toczenia walki środków, jak np. czołgi czy broń, ale również np. żywności oraz leków.

Także Miasto Łańcut aktywnie włączyło się w pomoc obywatelom ukraińskim, szczególnie tym z Humania- miasta partnerskiego, o czym można było przeczytać TUTAJ.

FOT. TV ŁAŃCUT

Mieszkańcy okazywali swoje wparcie, biorąc udział w miejskiej pikiecie, wspierającej Ukrainę (ten materiał zobaczycie TUTAJ). Swoje serca otworzyło wielu łańcucian, którzy regularnie wspierali zbiórki żywności, chemii i odzieży, które pokazywaliśmy TUTAJ.

Wojna za naszą wschodnią granicą nadal trwa i warto o tym pamiętać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jak rozliczyć swój podatek z zyskiem dla miasta? #PoliczSięZŁańcutem

15 lutego rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 r. Jak co roku przypominamy, iż można złożyć swoją deklarację podatkową w taki sposób, aby zyskało na tym nasze miasto.

Czytaj więcej

Planty Miejskie w Łańcucie- co dalej?

Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Przemyśl. Każde z tych miast ma swoją wyjątkową część zwaną starówką, która od lat była jego centralnym punktem. Jest jednak w Polsce wiele miejscowości, które mimo swojej bogatej historii nie posiadają takiego miejsca, właśnie ze względu na dawne dzieje.

Czytaj więcej

Uwaga, będzie mocno wiało!

Już dzisiejszego wieczora nad Polskę nadciągnie front przynoszący silne podmuchy wiatru.

Czytaj więcej