Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-11-16, 10:46


W sobotę 13 listopada o godzinie 8:00 nastąpiło długo wyczekiwane Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Od tego dnia przez najbliższe cztery tygodnie każdy może wybrać z bazy rodzinę, której chce pomóc. Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie z bliskimi, kolegami z pracy czy szkoły przygotować Paczkę dla wybranej rodziny.

Zrobienie Paczki nie jest skomplikowane! Szlachetną Paczkę robią szkoły, firmy, przyjaciele czy studenci z jednego roku studiów. Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia – zapewnia Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

Infolinia Szlachetnej Paczki dostępna jest siedem dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 20:00. Wystarczy zadzwonić pod numer: 12 333 78 00.

Komu możesz pomóc?

Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotkniętych ciężką, a często nagłą chorobą.  Pomaga tym wszystkim, dla których pełna lodówka, ciepły posiłek, nowe ubranie czy chwila oddechu od obowiązków opiekuńczych są mało realnym marzeniem. Dla niektórych życie to przytłaczająca dosadność. Kiedy – mimo zimy – mówią „Nie mam się w co ubrać”, opisują prawdę.

Wolontariusze ciągle odwiedzają potrzebujące rodziny i baza cały czas jest uzupełniana.

Mamy już nawet pierwszych Darczyńców, którym pięknie dziękujemy! Na razie w naszej bazie jest zaledwie kilka opisów rodzin, gdyż cały czas odwiedzamy rodziny i przygotowujemy nowe opisy. Codziennie będą się pojawiać nowe, więc trzymajcie rękę na pulsie i zaglądajcie do bazy – Szlachetna Paczka Łańcut.

Na www.szlachetnapaczka.pl opublikowano tysiące historii. Wybierz rodzinę i pomóż tym, którzy najbardziej tego potrzebują

Jak przygotować Paczkę? Działania darczyńcy­ w 3 krokach

W pierwszym kroku: darczyńcy wybierają rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl, najczęściej ze swojej okolicy, i zapoznają się z listą potrzeb, która zostanie wysłana mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru. W drugim kroku: robią potrzebne zakupy i przygotowują paczkę. Paczkę dla jednej rodziny organizują średnio 24 osoby. Nie jesteś z tym sam!

Pomaganie daje wielką radość naszej rodzinie i satysfakcję, że dzielimy się naszym szczęściem z potrzebującymi – wyznaje pani Anna, wieloletnia darczyńczyni Szlachetnej Paczki.

W trzecim kroku: darczyńcy dostarczają zapakowane produkty do wskazanego w mailu magazynu Szlachetnej Paczki. Na każdym etapie kompletowania Paczki można kontaktować się z wolontariuszem-opiekunem rodziny. Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin następuje w tzw. Weekend Cudów, który w tym roku został zaplanowany na 11-12 grudnia.

Będziesz przygotowywać Szlachetną Paczkę po raz pierwszy? Zobacz poradnik z cennymi wskazówkami i wybierz rodzinę:  https://www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy/.  

Przyłącz się do Paczki!

Zeszłoroczna edycja programu zaangażowała w mądrą pomoc ponad 420 tys. Polaków. Wsparcie materialne o wartości 51 mln zł otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin – takie cuda dzieją się w grudniowy weekend każdego roku. Wtedy wolontariusze rozwożą paczki, a wraz z nimi radość, uwagę na drugiego człowieka, zrozumienie i wsparcie, także mentalne. W woj. podkarpackim dzięki działaniom 401 wolontariuszy i wsparciu darczyńców udało się pomóc 740 rodzinom. Łączna wartość tej pomocy wynosiła ponad 2 600 000zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z XXIX Sesji Rady Powiatu Łańcuckiego

27 października miała miejsce XXIX Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną obrady, tak jak wcześniejsze odbywały się za pomocą platformy internetowej.

Czytaj więcej

Ponad 26 tys. zł zebranych podczas kwesty w dniu Wszystkich Świętych

W minione, poniedziałkowe święto już po raz kolejny została przeprowadzona kwesta na kuchnię i łaźnię dla ubogich, działające w ramach łańcuckiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Czytaj więcej

Obchody 11 listopada w Łańcucie

Odzyskanie przez Polskę niepodległości stało się inspiracją do wspólnego świętowania oraz zaznaczenia, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej odgrywają wartości szczególnie ważne w życiu Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka.

Czytaj więcej