Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-09, 11:07


W sobotę 4 czerwca nastąpiło otwarcie Bazy Rodzin Solidarnej Paczki – specjalnej edycji Szlachetnej Paczki, która skierowana jest do rodzin uchodźczych z Ukrainy.

Jak dobrze wiemy wojna tocząca się za naszą wschodnią granicą dotyka wielu obywateli Ukrainy, ale nie tylko. Część z nich po przyjeździe do Polski uzyskała pomoc, wielu nadal na nią czeka.

Szlachetna Paczka uruchomiła specjalną edycję swojej akcji pod nazwą „Solidarna Paczka” dzięki, której będzie można pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom uchodźczym przebywającym w Polsce.

Jak czytamy na stronie organizatorów:

Wojna redukuje
Redukuje to, co mamy do jednego przedmiotu lub zawartości reklamówki czy walizki. Gdy uciekasz przed wojną, często spośród wszystkich posiadanych przez siebie rzeczy musisz wybrać jedną, którą ze sobą zabierzesz. Ten przymus odbiera Ci to co kochasz i to kim się czujesz. Pokażmy naszym Gościom z Ukrainy, że po tym jak życie tak wiele im odebrało, chcemy by mieli więcej, nie tylko przedmiotów, ale też godności, spokoju, nadziei. 
Ludzie, którzy uciekli z Ukrainy wiedli życie podobne do naszego – mieli bliskich, domy, ulubione kawiarnie, przyjaciół, ich dzieci miały znajomych z podwórka, ulubione ciastka i zabawki. Teraz mają tak niewiele. Patrząc na nich widzimy siebie, bo to przecież mogliśmy być my.
Pani Olena i jej dwoje dzieci w Ukrainie mieli… dom, a w nim szafę pełną ubrań – dziś proszą o letnie ubrania i buty; mieli szuflady kuchenne z jedzeniem i łakociami – dziś mają nadzieję, że dostaną w paczce trwałą żywność.

Od 4 czerwca wszyscy chętni do zaangażowania się w akcję mogą zgłosić swoją gotowość na stronie Szlachetnej Paczki- TUTAJ.

Jak informują inicjatorzy akcji w pomoc może włączyć się każdy, kto będzie w stanie zapewnić zgłoszone przez rodziny uchodźcze potrzeby.

Finał akcji pn. Weekend Cudów odbędzie sie 25.-26.06.2022 i to właśnie w tym czasie zostaną przekazane potrzebującym zgromadzone paczki.

W woj. podkarpackim Solidarna Paczka realizowana jest w 5 rejonach: Rzeszów, Kolbuszowa, Krosno, Mielec oraz Tarnobrzeg. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uwaga! Będą burze!

Biuro Prognoz Meteorologicznych  IMGW – PIB w  Krakowie ostrzega przed zjawiskami meteorologicznymi, które wystąpią na terenie naszego powiatu.

Czytaj więcej

„W trosce o zdrowie” na łańcuckich Plantach

Za nami piknik „W trosce o zdrowie” zorganizowany po raz pierwszy w naszym mieście. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tym razem Miasto Łańcut postawiło na zdrowie. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście oferujące mieszkańcom wiele darmowych konsultacji i porad medycznych.

Czytaj więcej

„Rusz po zdrowie wszystko zaczyna się w głowie”- konferencja edukacyjna w 2LO w Łańcucie

Niedawno zakończyła się konferencja naukowa, promująca zdrowe nawyki w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.

Czytaj więcej