Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-06, 11:32


Za nami piknik „W trosce o zdrowie” zorganizowany po raz pierwszy w naszym mieście. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tym razem Miasto Łańcut postawiło na zdrowie. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście oferujące mieszkańcom wiele darmowych konsultacji i porad medycznych.

5 czerwca na łańcuckich Plantach każdy z mieszkańców miasta i okolic mógł sprawdzić stan swojego zdrowia i skorzystać np. z porad dietetycznych, badania słuchu, konsultacji podologicznej czy fizjoterapeutycznej.

Razem z Bonne Sante Łańcut – Gabinety Dietetyczne oraz Centrum Medyczne Haw-Med postanowiliśmy zorganizować ważne wydarzenie dla naszych mieszkańców. Po okresie pandemii chcieliśmy, aby każdy z Was miał okazję za darmo sprawdzić swój stan zdrowia, dowiedzieć się jak o siebie zadbać i co robić, aby utrzymać dobre zdrowie jak najdłużej. Jaki był efekt? – Setki osób odwiedzające nasze stoiska przez cały dzień – komentują organizatorzy. – U kilku osób udało się wykryć przedwcześnie wady słuchu oraz cukrzycę. Być może te osoby, jeszcze długi czas nie wiedziałyby o swoim schorzeniu. Warto, więc badać się regularnie – dodają.

Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano mnóstwo atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, czy słodkie przekąski. Na Plantach pojawiły się również alpaki, a siłownia „Just Fit” zorganizowała zajęcia fitness.

Od godziny 16 rozpoczęła się część koncertowa. Wystąpiły zespoły: Somethingski oraz Grzane Wino.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Zdj. i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Rusz po zdrowie wszystko zaczyna się w głowie”- konferencja edukacyjna w 2LO w Łańcucie

Niedawno zakończyła się konferencja naukowa, promująca zdrowe nawyki w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.

Czytaj więcej

Łańcucki piknik „W trosce o zdrowie” już w tę niedzielę

O wadze zdrowia w naszym życiu wiedzą wszyscy. Wiedzą o niej również włodarze miasta, którzy w najbliższą niedzielę zaoferują mieszkańcom piknik zdrowotny.

Czytaj więcej

Konkurs piosenki angielskiej „You can sing”

Okazją do sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych w języku angielskim jest coroczny konkurs piosenki angielskiej „You can sing” organizowany przez szkołę Cool School i Szkołę Podstawową nr 4.

Czytaj więcej