Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-13, 13:52


W dniu 12 października br. odbyła się LXIV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 10 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia porządku obrad. Za przyjęciem głosowało 10 Radnych.

Kolejny punkt dotyczył podjęcia uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Łańcuta na rok 2023. O zmianach poinformowała Alicja Helbin, Skarbnik Miasta Łańcuta:

Jeśli chodzi o zmiany w budżecie na rok 2023 to dotyczą one zwiększenia dochodów o kwotę 419 936,4 zł. Środki przeznaczone są na nagrody specjalne dla nauczycieli, a pochodzą z podziału dodatkowej kwoty rezerwy subwencji ogólnej. Ta kwota zostaje przekazana w wysokości 248 992,35 zł dla nauczycieli szkół podstawowych, na przedszkola jest przeznaczona kwota 64 614,00 zł i przedszkola niepubliczne kwota 106 330,05 zł. Uchwała zawiera autopoprawkę.

Uchwała została podjęta, za podjęciem głosowało 10 Radnych.

Obrady Rady Miasta Łańcuta, fot. P. Dubiel

Następny punkt wczorajszych obrad to odjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Łańcuta. Tutaj również uzasadnienie przedstawiła Radnym pani skarbnik:

Zmiana dotyczy zwiększenia limitu wydatków na przedsięwzięcia dotyczące modernizacji zabytkowej kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Komunalnym i tu zwiększa się limit wydatków w roku 2024  wkład własny, to jest kwota 6 664,00zł i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej tutaj również zwiększamy limit wydatków na 2024 rok o wkład własny, czyli to jest kwota 18 000,00 zł.

Uchwała została podjęta. Za podjęciem głosowało 10 Radnych, nikt nie był przeciwny, nikt się nie wstrzymał.

Wobec wyczerpania punktów porządku obrad, przewodniczący Mirosław Rzeszótko zamknął LXIV Sesję Rady Miasta Łańcuta.

Retransmisja dostępna TUTAJ.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wyniki głosowania na zwycięzcę dzisiejszej debaty

Łańcucka debata kandydatów do Sejmu RP za nami. Wielkie podziękowania dla wszystkich obecnych w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Było nas ponad 150! Jutro na naszych stronach dostępna będzie retransmisja.

Czytaj więcej

Badanie Exit Poll oraz wieczór wyborczy OGB już 15 października

Ogólnopolska Grupa Badawcza w najbliższą niedzielę, 15 października podczas wyborów parlamentarnych przeprowadzi badanie Exit Poll oraz przygotuje własny wieczór wyborczy. 

Czytaj więcej

Łańcucki Bank Spółdzielczy obchodził 110-lecie działalności [wideo]

„Nowocześnie i Bezpiecznie” – pod takim hasłem, w Hotelu Łańcut odbyła się konferencja jubileuszowa zorganizowana przez łańcucki Bank Spółdzielczy, z okazji 110-lecia swojej działalności.

Czytaj więcej