Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-07-18, 10:47


W tym roku po raz siódmy zawodnicy pobiegną w wyścigu o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta. Trasa o długości 5 km przebiegnie alejkami Parku Zamkowego oraz deptakiem „Trakt Honorowych Obywateli Miasta Łańcuta” koło Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Łańcut Biega i MOSiR Łańcut, natomiast partnerami Miasto Łańcut oraz Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Bieg odbędzie się 27 sierpnia na terenie ośrodka MOSiR oraz Parku Zamkowego.

Jak co roku, nie może zabraknąć biegów dziecięcych, które odbędą się przed biegiem głównym, dokładny plan zostanie podany po zamknięciu zapisów online, tj.(10 sierpnia). Dla młodszych uczestników będą czekać pamiątkowe medale, lody ufundowane przez Galanterie Paradiso, drobny poczęstunek, a dla zwycięzców w kategoriach wiekowych atrakcyjne nagrody, m.in. wejściówki do kręgielni w Hotelu Łańcut, vouchery zakupowe do sklepu Sezam oraz pamiątkowe statuetki. Limit biegów dziecięcych wynosi 200 uczestników. Tegoroczne kategorie wiekowe: 0-3 lat (roczniki 2019-2022), 4-6 lat (roczniki 2016-2018), 7-9 lat (roczniki 2013-2015), 10-12 lat (roczniki 2010-2012), 13-15 lat (roczniki 2007-2009), kategorie z podziałem na chłopców i dziewczyny – informuje Łukasz Kuźniar, organizator zawodów. – Warto dodać, że do wygrania będą vouchery od firmy New Balance, vouchery do sklepu Wrobud oraz Mrówka w Łańcucie, 2 karnety na nowy sezon Sokoła Łańcut, 2 karnety na siłownie Just Fit w Łańcucie, 2 vouchery na naprawę telefonu do Serwis24 (na kwotę 300 zł każdy). Główną nagrodą będzie „auto na weekend”, którą ufundował dealer marki Citroën – Fix Forum Lider Sp. z o.o., zwycięzca dostanie zatankowane auto.

Plan imprezy:
Biegi dla dzieci – więcej szczegółów wkrótce.
17:00 – 18:30 – praca biura zawodów, wydawanie numerów startowych
18:40 – rozgrzewka dla uczestników biegu głównego
19:00 – bieg główny na dystansie 5 km – start wspólny z oddzielną klasyfikacją według kategorii wiekowych – limit czasu: 60 minut
21:00 – dekoracja biegu głównego (po przybiegnięciu ostatniego zawodnika – może ulec przyśpieszeniu).

Lokalizacja biura zawodów:
Biuro zawodów znajduje się w budynku MOSiR ul. Armii Krajowej 57, 37-300 Łańcut.

Trasa biegu to 2 pętle po 2,5 km. Przebiegają one alejkami Parku Zamkowego oraz deptakiem „Trakt Honorowych Obywateli Miasta Łańcuta” przy boiskach orlik.

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia do dnia zawodów. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w biegu pod warunkiem podpisania oświadczenia (w Biurze Zawodów) przez rodzica/opiekuna prawnego o starcie dziecka na odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego. Prawo startu mają osoby, które do dnia 10 sierpnia 2022 roku, do godziny 20:00 wypełniły formularz zgłoszeniowy na stronie lancutbiega.pl oraz wpłaciły wpisowe przez system mikropłatności – informują organizatorzy zawodów. – Istnieje także możliwość rejestracji w Biurze Zawodów. Dla osób zgłaszających się drogą elektroniczną organizator zapewnia pakiet startowy. W dniu zawodów ilość pakietów jest ograniczona. O kolejności zgłoszeń decyduje wpłata. Opłata startowa nie podlega zwrotowi – dodają.

Głównym celem tej sportowej imprezy jest propagowanie aktywnego stylu życia, a także promocja biegania w Łańcucie i na Podkarpaciu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Stalowe dziewczyny na Mistrzostwach Polski w piłce nożnej

W Zamościu właśnie trwa turniej dziewcząt pn. „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Są to Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w piłce nożnej, na które zakwalifikowały się młode piłkarki do lat 13 z łańcuckiej Szkółki Piłkarskiej Stal. Zawody mają trwać do jutra- 13 czerwca.

Czytaj więcej

Iskierka i Gracja już wkrótce na Mistrzostwach Europy

Iskierka i Gracja to grupy taneczne reprezentujące nasze miasto Łańcut. Działające już od kilkudziesięciu lat zespoły, pod kierownictwem profesjonalnych instruktorów rozwijają swoje talenty, które później przekuwane są w ogólnopolskie sukcesy. To właśnie już jutro czeka ich coś więcej!

Czytaj więcej

IX Karpiowy Turniej Miast: Łańcut znowu przoduje

Podczas gdy Łańcucianie bawili się na Dniach Miasta Łańcuta, od 23 do 26 czerwca reprezentanci naszego miasta wzięli udział w IX edycji Karpiowego Turnieju Miast. Tym razem zawody zostały zorganizowane na łowisku Extra Carp w Radymnie.

Czytaj więcej