Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-04-14, 12:21


Wczoraj miało miejsce spotkanie autorskie z twórcami charytatywnego, kulinarnego e-booka.

Uroczystość miała miejsce w sali teatralnej budynku Caritas przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie. Nieprzypadkowo właśnie tam, bowiem jest to miejsce, w którym od pierwszych chwil była udzielana pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Jak mówią nam organizatorzy przedsięwzięcia:

Wynikiem naszego wspólnego, międzynarodowego działania jest ogrom transportów, które wyjechały za wschodnią granicę, ale także niezwykła przyjaźń, która zawiązała się między Polakami i Ukraińcami.
W marcu pojawił się pomysł na to, by zrobić coś jeszcze. I tak, jak mówi tytuł książki – zaczęło się od barszczu. A dokładniej mówiąc – od 120 litrów barszczu, który był sprzedawany 13 marca po Mszach w parafii farnej w Łańcucie. Hojność parafian była ogromna, a barszcz szybko się rozszedł. Tydzień później były pierogi, potem naleśniki i pielmieni. I, mimo coraz większej ilości porcji, zawsze bardzo szybko kończyły się zapasy.
Po pierwszych prośbach o „chociaż przepis” zrodził się pomysł na kulinarnego e-booka.
Pomysł rozrósł się w publikację dwujęzyczną i… międzynarodową.

E-book jest publikacją charytatywną. Cały dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Ukrainy, przez kanały pomocy wypracowane w parafii pw. św.Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie.

E-book w cenie 30 zł można nabyć TUTAJ. Jest także możliwość wsparcia naszych sąsiadów większą kwotą, poprzez wykonanie przelewu na konto parafii wraz z dopiskiem „Darowizna na pomoc dla Ukrainy”. Później wystarczy tylko przesłać potwierdzenie przelewu na adres e-mail: biuro@rzeczoksiazce.pl i e-book zostanie przesłany drogą mailową.

Źródło informacji: Organizator wydarzenia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Umowa na budowę hali sportowej przy SP3 podpisana

12 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łańcucie. Umowę zawarło Miasto Łańcut z firmą AJ Profibud.

Czytaj więcej

Pamiętaj o złożeniu deklaracji!

Przypominamy, że wszyscy właściciele istniejących budynków do końca czerwca 2022 roku powinni złożyć do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklarację dotyczącą używanego źródła ciepła.

Czytaj więcej

Łańcut dla Ziemi- zapisz się!

Już po świętach wielkanocnych (19 kwietnia) rusza współorganizowany przez nas we współpracy z Miastem Łańcut „Tydzień dla Ziemi w Łańcucie”.

Czytaj więcej